Okruh Loket - Staré Sedlo - Supí potok

Pohodový běžecký okruh vede z Lokte po cyklostezce do Starého Sedla. Zde přeběhnete přes lávku až k silnici (Loket - Sokolov). Proběhnete napříč Sedlem ve směru k lesu, až se dostanete k cestě, která vede přes louky k Lokti. V jednom místě je nepříjemné stoupání (po asfaltce). Poté běžíte přes louku až k rozcestí u potoka s cestou od Lokte ke kostelu sv. Mikuláše.

Od tohoto místa můžete běžet dvěma směry:
- doprava (do mírného kopce) do Dvorů a odtud seběhnout do Lokte přes Robič (asi 11 km celkem)
- doleva přes Supí potok do Lokte (2,5 km, asi 8 km celkem)
Oba okruhy jsou velmi příjemné a pestré zároveň, neboť vystřídáte různý terén a neběžíte pouze po rovině. Uvedené souřadnice jsou pouze orientační z místa nad Starým Sedlem.

GPS: 50.1734781N, 12.7396369E
Asfaltka nad Starým Sedlem

Asfaltová cesta vede ze Starého sedla až k místu (vystoupanému), ze kterého je vidět čtvrť Nad Hájovnou v Lokti. Potom již běžíte přes louku.

Louky nad Loktem a Starým Sedlem

Běh přes louku je vlastně cross přes mokřinu a drny. Po dešti a brzy na jaře nelze běžet bez mokra v botách. Naštěstí jde jen asi o 1 km.

Obsazená cesta

Občas bývá na cestě obsazeno…

Rozcestí na Loket

Místo, kde se trasa ze Starého Sedla napojuje na cestu do Lokte. Doleva - Loket, doprava - Dvory, nebo také kostel sv. Mikuláše jako výzva pro náročnější běžce.

Cesta do Lokte

Kousek nad Supím potokem je vyloupnutý kus skály ve tvaru holubice. Docela často vyhledávané místo, na které se turisté ptají.

Supí potok

Nově rekonstruovaný Supí potok, sídlo Loketských městských lesů. Z něj vede do Lokte asfaltová cesta.

Rozcestí na Loket

Mapka trasy ve směru od Lokte přes Supí potok a Staré Sedlo. Okruh nabízí skvělý cross, protože na osmi kilometrech vystřídáte různý terén, převýšení a občas i zvířecí zážitek.