Loket - Královské Poříčí

Cesta proti proudu řeky Ohře, která je mezi Loktem a Královským Poříčím. Ještě před několika lety tady byla pěšina, která byla vhodná jenom pro cross. Teď je tu highway pro cyklisty. Parádní cesta pro běhání, bike i walking, která je ale úplně stejně turisticky zatížená jako cesta na Svatošské Skály. Ale pro běhání se startem ze sídliště je optimální. A hlavně je blízko. Oficiální délka je 5,5 km. Což znamená, že tam a zpět je 11 km docela příjemného tréninku. Trasu je možné zkracovat, velmi oblíbená je 9 km trasa ke kamenům před Poříčím a zpět. Tady trávíme nedělní dopoledne.

Celá cesta se dá rozdělit na tyto úseky:
1. Loket - Staré Sedlo (lávka přes řeku) - 2,5 km
2. Staré Sedlo - velký most (silnice) - 1,3 km
3. velký most - panelka do Poříčí - 0,7 km
4. panelka - Královské Poříčí - 1 km.

GPS: 50°11'39.309"N, 12°44'26.449"E
Cesta z Lokte do Poříčí

Cesta bývá zejména v létě zarostlá a v zatáčkách nepřehledná. Pro běh to nevadí, ale cyklisté by měli být opatrnější, protože do zatáček není vidět. Bohužel, některým z nich to je jedno. Ale řeka je v několika místech přece jenom dost blízko...

Cesta z Lokte do Poříčí

Cyklostezka do Poříčí kousek za Loktem. Na tomto místě se otáčí trasa 5 km v závodě Běžíme na hrad.

Cesta z Lokte do Poříčí

Běhat tady v zimě na čerstvém křupajícím sněhu je opravdový zážitek. Jedna z mála skutečností, za kterou jsme v Lokti rádi.

Cesta z Lokte do Poříčí

Klíčová křižovatka, cesta do kopce vede na panelku a do Lokte přes koupaliště, nebo do Poříčí. Dopravní značka je náš symbolický gong, tak se případné rány nelekněte. To běžíme zrovna okolo.

Cesta z Lokte do Poříčí

Podzim na cestě do Poříčí. Nádherná doba, málo cyklistů, rozumná teplota i pro běh s Rickem a příjemný odpočinek na trase libovolné vzdálenosti.