Okruh z cyklostezky a panelky

Tato trasa je vlastně kompilací výše uvedených a některá místa opakuje. Spojuje cyklostezku do Poříčí s panelkou tak, aby nebylo nutné běžet po stejné trase. Vzhledem ke změně povrchu a náročnějšímu výběhu na panelku v Poříčí je třeba dobře rozložit tempo. Obě části jsou po vrstevnicích, bohužel nad sebou. Po doběhu z cyklostezky k silnici v Poříčí se vydáte po chodníku doprava. Okolí trasy neoplývá velkou krásou, pro relaxační očistu hlavy ale stačí.

GPS: 50°11'49.238"N, 12°44'19.17"E
U brány v Poříčí

Při doběhu z cyklostezky k silnici je třeba pokračovat asi 300 m doprava, poté se vybíhá ulicí nad zámkem. Poměrně náročné stoupání vede nejdříve po asfaltce, poté po kamenné cestě. Délka trasy asi 800 m hodně prověří. Končí u elektrorozvodny Jehličná, kde se pokračuje doprava.

Stoupání na panelku

Na jednom místě vede panelka pod rychlostní silnicí R6. Tento úsek je docela pohodový, jediný problém tvoří tvrdý betonový povrch.

Most přes koleje s možností seběhu k řece na cyklostezku

U mostu přes koleje je možné pokračovat po panelce nad Loket (okolo koupaliště), nebo po přeběhnutí pokračovat k řece a posledních 2,5 km doběhnout zpět po cyklostezce. Za mostem je nově asfaltová cesta, která končí u lesa za rychlostní silnicí.

Napojení trasy na cyklostezku

U bývalé vodárny se zkratka napojuje na cyklostezku, po odbočení doleva vede zpět do Lokte. Tento okruh měří asi 13 km a je hodně zajímavý. Terén relativně nenáročný dokáže pořádně prověřit, neboť jej střídáte.

Protipovodňová hráz v Poříčí

Zajímavý okruh v Královském poříčí využívá protipovodňovou hráz. Pokud běžíte po ní, za chvíli jste u mostu, který spojuje Poříčí se Sokolovem u chemičky. Příjemná součást běhu ze Sokolova do Lokte (10 km).