Panelka na Loktem

Po vyběhnutí okolo koupaliště se běží asi 100 metrů směrem na Královské Poříčí. Potom se odbočí na panelku, která vede nad kolejemi směrem na Sokolov.

Možné trasy:
1. k mostu vedoucímu přes koleje, dále směrem k řece Ohři, přes visutý most do Starého Sedla a po silnici do Lokte
2. k silnici R6 vedoucí z Karlových Varů do Sokolova, pod mostem se otočit a běžet zpět
3. k elektrorozvodně, odkud je možné běžet zpět nebo pokračovat po panelce až k silnici vedoucí z Královského Poříčí do Lokte
4. do Královského Poříčí, návrat do Lokte je možný podél řeky po cyklostezce, celkem asi 13 km.

S výstavbou rychlostní silnice R6 zde vznikla i asfaltová cesta, která začíná u kolejí v úrovni Starého Sedla. Končí za silnicí, poté je možné pokračovat lesní náročnou stopou a seběhnout na cyklostezku cca 1,5 km před Poříčím. Při výběhu z Lokte jde o okruh asi 10 km.

GPS: 50°11'16.293"N, 12°43'4.063"E
Panelka nad Loktem

Nádherná cesta v každém ročním období. Jenom doufáme, že nám naši oblíbenou panelku tady nechají co možná nejdéle.

Panelka nad Loktem

Poněkud starší fotografie ukazuje, že panel je věčný. Je možné jej přestěhovat, ale rozhodně ne zničit. Zde naštěstí /foceno optikou, scannovaný snímek/. Jedna z mých nejoblíbenějších fotek.

Panelka nad Loktem

Výběh na panelku od řeky ze Starého Sedla. Pěkný okruh ve spojení s cyklostezkou do Poříčí a návratem přes koupaliště. Zde jde o most přes železniční trať.

Panelka nad Loktem

Obrázek poslední doby. Globalizace dálnic zasáhla i naši oblíbenou trasu. Zatím ji ještě nezničili, ale obáváme se nejhoršího. Jakkoli se na novou R6 těšíme, toto je drsná realita.