Šibeniční vrch

Příměstský kopec ve směru k vodáckému tábořišti přináší mnoho radostí. Jednak je běh na vrchol i přes krátkou vzdálenost hodně náročný, a dále jsou z něj nádherné výhledy na Loket a při dobré viditelnosti až k rozhledně Krudum. Pokud běh zahájíte ve Sportovní ulici, v Nádražní se rozdýcháte dostatečně k tomu, abyste na Šibeničák mohli opravdu vyběhnout. Vlastní stoupání je dlouhé asi 1 km.

Od bývalé šibenice můžete pokračovat lesem na motokros, nebo se vrátit do města. Zpět je možné běžet po první části trasy, nebo Zahradní ulicí ve spojení s cyklostezkou, popř. Kolowratskou skálou a parkem u jezírek. Všechny vzdálenosti jsou okolo 5-6 km.

GPS: 50°11'25"N 12°45'27"E
Výběh na kopec

V tomto místě začíná výběh na Šibeniční vrch. Začátek vypadá pohodově, ale zdání klame!

K Šibeničáku

Jak je vidět, stoupání je sice krátké, ale výživné. Zde již těsně pod vrcholkem.

Šibeniční vrch

Na vrcholku u bývalé "šibenice". Nádherný výhled na Loket, dokonce je vidět v dálce i rozhledna na Krudumu. Pokračovat lze na motocross, nebo seběhnout zpět.

K Šibeničáku u kříže

Kříž na skále, který je vidět z dálky, není přístupný, ale můžete vystoupat k patě skály. Běžecká smyčka na vrcholu vede kolem něj.

Park v Lokti

Pohled ze Šibeničního vrchu na cestu v parku, která spojuje sídliště ve Sportovní s přírodním divadlem. Běžecky vděčný úsek za každého počasí.