Okruh přes Zdemyšl

Trasa je poměrně krátká, ale ne příliš jednoduchá. Délka 6 km je totiž vyplněna různým terénem, převýšením okolo 160 metrů a taky je závislá na počasí.

Vyběhnete z Lokte (nejlépe přes houpací lávku) k železniční stanici Předměstí. Zde je pěšina do svahu, která je v první části hodně klouzavá. Trasa lesem (asi 600 m) je pořád do kopce a tady se moc čas nahnat nedá.

Poté se napojíte na asfaltku vedoucí na Kozí vrchy z Tovární ulice. Vede stále do kopce a jde o první úsek, kde lze držet plynulejší tempo. Na rozcestí u bývalé hájovny Zdemyšl (3,14 km) vbíháte okolo krmelce do lesa. Po 1,5 km se napojíte na lesní cestu, která končí nepříjemným seběhem pod posledním domem v Tovární ulici.

Terén je opravdu nepříjemný. Střídání asfaltky s bahnem, kořeny a kameny skryté pod listím, to vše vede k tomu, že na trase nejde o čas, ale o pocit ze zdolání. V okolí jsou výrazně delší a únavnější cesty, ale zde se hodně překážek objevuje na krátkém úseku. Vlastně tu není moc času na klidnější vydýchání.

GPS: 50°11'19.331"N, 12°46'27.721"E
Cesta k altánku

Vlevo vede úzká pěšina do svahu. Pozor na uklouznutí!

Cesta na Kozí vrchy

U krmelce (Zdemyšl) běžíte po této cestě do lesa. Jediný úsek, který vede částečně po vrstevnici. Ve skutečnosti obíháte Loketský vrch.

Cesta na Kozí vrchy

Na tomto rozcestí běžíte vlevo. Pravá cesta z kopce vede korytem do spodní části Tovární ulice (k řece).

Cesta na Kozí vrchy

Pohled na Loket a bývalou porcelánku v Tovární ulici.

Cesta na Kozí vrchy

Trochu krkolomný seběh, který končí u posledního domu před závorou na Kozí vrchy.