Směr Horní Slavkov a Krásno | Směr Doubí a Karlovy Vary | Směr Staré Sedlo a Sokolov | Trasy v Lokti a okolí

Trasy v Lokti a okolí

Pátek 23. srp. 2019

Po Robiči

Kopec nad Loktem, jehož les by mohl být brán jako příměstský. V poslední době zde vyrostla řada různých cestiček, které umožňují běhat po Robiči v různých směrech. Bezvadná je trasa ze Sportovní ulice po schodech k benzínce. Zde je možné vyběhnout do lesa, popř. běžet okolo zastávky. Poté vyběhnete na vyhlídkovou cestu nad Loktem, na jejím konci běžíte doprava ve směru na Dvory a po 0,5 km vybíháte na vrchol Robiče ke kříži. Cesta pokračuje seběhem k Supímu potoku (vrstevnicový běh) a doběhem do města. Délka trasy je asi 6 km, ve skutečnosti jde o trail střední zátěže.

Trasu je možné běžet i opačně, přičemž můžete zvolit směr přes Kolowratskou skálu a tzv. malé hřiště (u houpacího mostu).

GPS: 50°10'59"N 12°45'01"E
Okruh přes Robič

Mapa ukazuje zajímavý okruh, který v této podobě měří 5,5 km. Trasa vypadá pohodově, ale...

Převýšení

... jak ukazuje graf, jde o docela náročný výstup, který je navíc v nepříjemném terénu. (Trasa patří mezi moje nejoblíbenější.)

Cesta ke staré vodárně

Po seběhnutí z vyhlídkové stezky nebo výběhu od houpacího mostu pokračujete ke staré vodárně. Před ní odbočíte doprava na stoupání k Robiči.

Cesta na Robič

Nádherné stoupání je vlastně po mírném hřebenu, neboť na jedné straně je pohled do malého údolí a na druhé straně na Loket. Vrchol je kousek nad památným křížem, u kterého je možné si na lavičkách vydechnout. Jak je vidět, i Rick už má dost.

U kříže

Kříž na vrcholu Robiče. Místo mystické a nutící ke zpomalení (nejen běhu).

Vrstevnicový běh k Supímu potoku

Úsek, kterému říkáme vrstevnicový běh, tentokrát ve směru k Supímu potoku. Trasa se klikatí, je plná kořenů, na podzim listí ukrývá klacky, zkrátka seběh není nijak rychlý. Ale dole na vás čeká asfaltka.

Informace

Doporučené weby

Slavkovský les vás vítá.