Hlavní směry

Pátek 23. srp. 2019

Running Day Loket

Loket svým umístěním mezi kopce přímo vyzývá krosaře k tomu, aby si některou trasu zkusili. O tom je také tento web. V červnu 2007 se ale poprvé zrealizoval běh městem, který byl nazván Running Day Loket. Jeho první ročník byl velkou výzvou i neznámou zároveň. Počet zúčastněných i jejich názory ukázaly, že to byl výborný nápad. Start byl na náměstí, cíl v přírodním divadle nebo také na náměstí, trasa vedla napříč městem.

Vlastní běh měl dvě kategorie - veřejnou (asi 1,5 km), ta byla určena každému, kdo měl chuť si trochu protáhnout nohy, a závodní (asi 8,5 km), která byla zařazena do oficiálního běžeckého kalendáře.

Hlavním iniciátorem a organizátorem byl oddíl Triatlet Karlovy Vary a jeho šéf Oldřich Dvořák. Pro mne je potěšitelné, že název běhu vychází z původního pojmenování tohoto webu Running Loket, proto jsme se k běhu hlásili. Ve fotogalerii na webu Chytrák Tim najdete fotografie z 2. ročníku (2008).

GPS: 50°11'9.791"N, 12°45'13.939"E
Running Day Loket

Start na loketském náměstí. Je vidět, že zájem je značný, závod je opravdu atraktivní. Občas je vidět několik běžců ve městě, jak trénují právě na této trase. Jednoduchá rozhodně není, převýšení na relativně malém prostoru a tvrdý povrch.

Informace

Doporučené weby

Slavkovský les vás vítá.