Loket - Svatošské skály

Cesta z Lokte do Svatošských skal, přes houpací most dále do Doubí. Pohodlná a nenáročná cesta se po úpravě stala tzv. "lesní kolonádou", kdy obzvlášť během pěkných víkendů je zde až nebezpečno. Šílení cyklisté v podobě rodinných výletníků, hodně dětí na kolech, turisté se psy, jinými slovy "vytrvalostní stres". Ale při špatném počasí nebo v zimě (to je perfektní) je to výborná trasa v délce asi 6 km, resp. 12 km. V kombinaci s Kozími vrchy nebo Vildenavou docela vysilující.

GPS: 50°11'46.772"N, 12°46'4.363"E
Loket - Svatošské skály

Cyklistická highway - terén i úprava cesty je velmi dobře upravena, celá cesta vede prakticky ve stínu. Terén prakticky bez převýšení.

Loket - Svatošské skály

Ti dva běžci jsme já a Michal (poměrně mladší). Opravdová pohoda, nikoli ovšem v létě v sobotním nebo nedělním odpoledni.

Loket - Svatošské skály

Začátek cyklostezky. Loketské vodácké tábořiště, které v létě prožívá neúnosné přetížení.

Cesta do Hor

Hned za tábořištěm je příkrá cesta do obce Hory. Asi po 3 kilometrech dojdete do obce, ze které se můžete vrátit k Vildenavě nebo dojít až ke Svatošským skalám.

Altánek asi 2 km před houpacím mostem

Přibližně 2 km před houpacím mostem ve Svatošských skalách je altánek. Řeka i cesta zde vytváří zajímavý oblouk, který při běhu nevnímáte, ale na mapě je výrazný.

Strážce

Neuvěřitelnou scenérii vytváří skalní masív zvaný Strážce. I k němu lze doběhnout a pro otrlejší běžce může být dokonce součástí okruhu přes Vildenavu. Asi 1 km před houpacím mostem.