Další běhy

Novoroční běhy

Každoroční vstup do nového roku se nemůže obejít bez novoročního běhu. Asi nejznámější dva běhy jsou Novoroční běh do Svatošských skal a Novoroční běh okolo Lokte (viz Trasy v Lokti a okolí). První se běhá na trati dlouhé 6,4 km v mírně kopcovitém terénu. Trasa vede z Doubí do Svatošských skal a zpět. Vzhledem k tomu, že se běhá v zimě, počasí umí vždy překvapit.
Počet účastníků bývá okolo sedmdesáti, rekord je údajně přes 130 lidí na startu. Mezi účastníky najdete většinou zkušené běžce, nicméně tu startují i rekreační nadšenci z Karlovarska a Sokolovska. Atmosféra je vždy vynikající.

Rok 2014 znamenal můj osobní rekord!

GPS: 50°12'31.99"N, 12°49'12.996"E
Novoroční běh do Svatošských skal

Takto to vypadá krátce po startu. Na tomto běhu je nejlepší, že můžete trénovat kvůli zlepšení času celý rok a počasí tento klíčový den se stejně zachová nevyzpytatelně a překvapivě.
/V tomto běhu jsem měl číslo 36./

GPS: 50°11'11"N 12°45'12"E
Novoroční běh v Lokti

V Lokti před startem. Hodně lidí (okolo dvou stovek), bezvadná atmosféra, mnoho známých a výborný začátek dalších běhů.

Běžíme na hrad

V roce 2014 jsem v lese narazil na běh, o kterém jsem vůbec nevěděl. Navíc na mém nejoblíbenějším úseku přes Dvory. Šlo o závod Běžíme na hrad, který pokračoval i letos po jiné trase.

Trasa startuje v přírodním divadle, pokračuje na cyklostezku ve směru do Královského Poříčí. Za Starým Sedlem je otočka, stejný úsek zpět a pokračování podél řeky Kolowratskou skálou. Doběh je na nádvoří hradu se závěrečným stoupáním 400 metrů. Dospělé trasy jsou dvě: na 5 km a 15 km (původně 10 km).

Běh při této akci je velmi atraktivní, jednak je zastoupen řadou výborných běžců z Karlovarského kraje i desítkami dalších nadšenců, a dále probíhá v nádherném prostředí s hezkou atmosférou. Organizačně je podpořen i oddílem Triatlet Karlovy Vary, který kdysi v Lokti organizoval skvělý Running Day Loket (viz níže).

GPS: 50°11'18"N 12°45'13"E
Běžíme na hrad 2015

Nadšený start závodu na 10 km v roce 2015.

Běžíme na hrad 2014

Obrázek z roku 2014, kdy se objevily cedule k běhu v okolí Dvorů. Tato trasa byla rozhodně náročnější, ale také pro dobrodružnější povahy. Slušný cross.

Running Day Loket

Loket svým umístěním mezi kopce přímo vyzývá krosaře k tomu, aby si některou trasu zkusili. V červnu 2007 se dokonce poprvé zrealizoval běh městem, který byl nazván Running Day Loket. Jeho první ročník byl velkou výzvou i neznámou zároveň. Počet zúčastněných i jejich názory ukázaly, že to byl výborný nápad. Start byl na náměstí, cíl v přírodním divadle nebo také na náměstí, trasa vedla napříč městem.

Vlastní běh měl dvě kategorie - veřejnou (asi 1,5 km), ta byla určena každému, kdo měl chuť si trochu protáhnout nohy, a závodní (asi 8,5 km), která byla zařazena do oficiálního běžeckého kalendáře.

Hlavním iniciátorem a organizátorem byl oddíl Triatlet Karlovy Vary a jeho šéf Oldřich Dvořák. Pro mne je potěšitelné, že název běhu vychází z původního pojmenování tohoto webu Running Loket, proto jsme se k běhu hlásili. Ve fotogalerii na webu Chytrák Tim najdete fotografie z 2. ročníku (2008).

GPS: 50°11'9.791"N, 12°45'13.939"E

Start na loketském náměstí. Je vidět, že zájem je značný, závod je opravdu atraktivní. Občas je vidět několik běžců ve městě, jak trénují právě na této trase. Jednoduchá rozhodně není, převýšení na relativně malém prostoru a tvrdý povrch.