Na Svatošských skalách

Svatošské skály vypadají docela majestátně - rozhodně to je parádní pohled z pravého břehu řeky. Dole je vidět houpací most přes řeku Ohři, který atmosféru skal dokresluje. Na pravém břehu u restaurace sedí spousta turistů, kteří sledují horolezce a říkají jenom - wunderschőn...

Podél pravého břehu je možné doběhnout až do Doubí a Karlových Varů, ale tam se neběhá, tam se jezdí autíčky. Zajímavá a rozhodně k zamyšlení je cesta za houpacím mostem směrem doprava. Vede totiž na Kozí vrchy ve směru na Loket a je to opravdu paráda. Téměř bez turistů a cyklistů. Z Doubí se tu každým rokem 1. ledna běhá Novoroční běh (6,4 km).

GPS: 50°11'36.294"N, 12°48'48.484"E
Svatošské skály

Scéna jako z pohádky, skály mají i svou pověst a horolezce. Oblíbený cíl různých turistických pochodů. Pěkný pohled z hospůdky na protejším břehu.

Svatošské skály - houpací most

Houpací most na Svatošských skalách. Má už svoji historii, přestože pro něj platí řada omezení, která někteří nízkointelektoví jedinci nedodržují, stále je na svém místě.

Svatošské skály - výběh na Kozí vrchy

Po přeběhnutí mostu vede cesta doleva do Doubí a Karlových Varů. Ale doprava! To je zážitek, asfaltová cesta vede vysoko po Kozích vrších až do Lokte. Ve spojení s cyklostezkou jde o jeden z nejhezčích okruhů, vzhledem k převýšení ale není vhodný pro každého.