Farma Hory a kříž na skále nad Vildenavou

Dvě trasy, na které se začíná stoupat z cyklostezky vedoucí z Lokte do Svatošských skal. Obě cesty jsou stejně dlouhé a nabízejí zážitek z dosažení vrcholků a krásných výhledů. Uvedené vzdálenosti jsou ze Sportovní ulice od končící cyklostezky z Královského Poříčí.

Loket - farma Hory a zpět (10 km - tam a zpět)
Hned za vodáckým tábořištěm je odbočka do strmého kopce, po 2 km vystoupáte k farmě. Cesta je dobře upravená a docela pohodlná. Stoupání je neustálé, ale lze jej zvládnout i bez trailových bot.

Loket - kříž na skále a zpět (10 km - tam a zpět)
Nejhezčí cesta je při odbočení u štoly pod Vildenavou. Od statku je nutné běžet lesem, trasa neustále stoupá a skála nad údolím není z cesty vidět. Na vrchol ke kříži se šplhá s pomocí řetězů. Návrat je možný po stejné trase, nebo lze pokračovat a seběhnout na cyklostezku asi 2 km ve směru na Svatošské skály.

GPS: 50.2010389"N, 12.7923511"E
Cesta od farmy k vodáckému tábořišti

Cesta na farmu Hory (trasa zpět - klesání ve směru k vodáckému tábořišti).

Farma Hory

Farma Hory.
Výběh z Lokte opravdu stojí za to! Vedou odtud různé lesní cesty ve směru ke Svatošským skalám, k řece nebo do obce Hory.

GPS: 50.1959697"N, 12.7831125"E
Pěšina ke kříži na skále

Cesta lesem ke kříži. Na podzim plná listí, klouže a není o velkých rychlostech. A v závěru řetězy. Modelová ukázka "trail running".

Kříž nad řekou

Pohled od kříže přes údolí řeky Ohře. Naproti jsou Kozí vrchy a kopec Koule jako cíl jiných našich běhů.